Cep telefonunuz artık TV kumandanız

Cep telefonunuz artık TV kumandanız
Samsung TV'niz için uzaktan kumanda

Günümüz mobil teknolojisi evimizdeki elektronik aletleri kontrol etmemizi çok daha kolay ve ulaşılabilir bir hale getirebiliyor. Akıllı ev konseptinden bahsetmicem şu an fakat daha pratik ve bir çoğumuzun anında uygulayabileceği bir çözümden bahsedeceğim.

Uygulamamızın adı Samsung Remote. Bu uygulamayı android cep telefonumuza ya da tablet bilgisayarımıza yükleyerek oturma odamızda ya da evimizin herhangi bir yerinde bulunan Samsung marka televizyonumuzu kendi kumandasına ihtiyacımız olmadan kontrol edebiliyoruz. 

Tabş bunun için bir kaç ön koşul var. Birincisi televizyonunuz bu uygulamayı hem donanım olarak hemde yazılım olarakdesteklemesi. Hem programı indirmek hemde eğer varsa Samsung marka televizyonunuzun (2011 üretimi olan televizyonların hemen hemen hepsi desteklenmekte) desteklenip desteklenmediğini öğrenmek için tıklayınız.

Hatırlatmakta fayda var diğer TV üreticilerininde benzer uygulamaları bulunmakta.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi