Cep telefonunda büyük yenilik!

Cep telefonunda büyük yenilik!
Gelecekte ekranında klavye olan cep telefonları gelebilir.

Günümüzde akıllı telefonlar ve tabletlere olan talep artıkça bu ürünleri PC'ler gibi kullanmaya yönelik talepler de artmakta. Her nekadar PC'lerin yerini dolduramasalarda yenilikçi şirketlerin yeni fikirler üretmesine engel değil.

 

Kaliforniya merkezli Tactus Technology, bir tablet üzerine onu sadece kullandığınızda beliren fiziksel tuşlar yerleştirmeyi başardı. Bunu "Mikroakışkanlar" ile başaran şirket, siz yazı yazmadığınız sırada tuşların tamamen kaybolmasını sağlayabiliyor. Tactus'un tuşları, ekran üzerindeki kanallar yoluyla çalışıyor. Bu kanallar, zehirli olmayan bir sıvıyla dolu ve kanallardaki basınç yükseltilerek tuşun oluşturulması sağlanabiliyor.

 

Şu an prototip olarak bulunan bir cihazda uygulanan teknolojinin gerçekten çalıştığı görülüyor. Fakat bu ürün henüz toplu üretime hazır değil. Toplu üretime engel olan sorunlardan biri tuşlardan sürekli çıkan ses ve tuşları yanlışlıkla patlatma ihtimalinizin  bulunması.

 

Bu ürünün kullanılabilir hale gelmesi durumunda özellikle cep telefonlarına bakmadan mesaj yazanların ve görme engellilerin çok işine yarayacağını düşünüyoruz. Tactus, yeni teknolojinin 2013'ün sonlarında veya 2014'ün başlarında üretime geçmesini planlıyor.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi