Cep devi ismini değiştirdi!

Cep devi ismini değiştirdi!
Cep devi, şirket ismini resmen değiştirdiğini ilan etti.

Şu sıralarda yeni işletim sistemi BlackBerry 10'u ve bu işletim sistemiyle gelecek ilk cep telefonu modellerini tanıtan RIM (Research in Motion), kimsenin beklemediği şok bir karara da imza atarak, kurulduğu günden beri kullandığı şirket ismini resmi olarak değiştirdi. Şirket artık Research in Motion, yani RIM olarak anılmayacak. Şirketin yeni ismi ise, BlackBerry olacak.

 

Bu beklenmeyen değişiklik, tanıtımın hemen öncesinde, CEO Thorsten Heins tarafından resmi olarak duyuruldu. İsim değişikliğiyle birlikte şirket, bugünlere gelmesini sağlayan BlackBerry cihazların adını kullanmaya başlamış oluyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi