CeBIT Hannover 2012 Açıldı!

CeBIT Hannover 2012 Açıldı!
Dünyanın en büyük teknoloji fuarı CeBIT Hannover 2012, Alman şansölyesi Angela Merkel, Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rouseff ve Google'ın CEO'su Eric Schmidt'in de katıldığı törenle açıldı.

Hannover Kongre Merkezi'nde gerçekleşen muhteşem törende, Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki Columbus bilim modülünde görevli Hollandalı astronot Andrfe Kuipers'le video bağlantısı kuruldu.

CeBIT 2012, 10 Mart'a kadar ziyarete açık olacak. 70 ülkeden 4 binden fazla firmanın katıldığı fuara 339 binden fazla ziyaretçi bekleniyor.

Bu seneki partner ülkesi Brezilya olan fuarın ana teması "Güveni yönetmek/ Managing Trust" olarak belirlendi. Fuarda başlıca konular da bilgisayar teknolojisinin geleceği olarak görülen "bulut bilişim" sistemleri ve de IT Dünyasındaki güvenlik kaygıları. SAP, IBM, Huawei gibi dev firmaların yer aldığı fuarda konferans kısmı da çok yoğun geçmekte. Aynı zamanda fuar alanı içerisindeki forum alanlarında da "Akıllı Ev Sistemleri"nden "Mobil Uygulama Çözümleri"ne kadar birçok konu tüm derinliğiyle incelenmekte.

Aşağıda sizler için açılışta ve fuar alanında editörlerimizin çektiği birkaç fotoğrafı paylaşıyoruz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi