CeBIT Bilişim Fuarı'nda Türksat'a yoğun ilgi

CeBIT Bilişim Fuarı'nda Türksat'a yoğun ilgi
Turksat Genel Müdür Yardımcısı Nihat Oktay, iki yeni uydu projesini sürdürdüklerini belirterek, "Türkiye'nin 2023 hedefleri doğrultusunda biz de kendi hedeflerimizi belirledik.2023'e kadar dünyanın ilk 10 uydu operatörü arasına girmek istiyoruz" dedi.

CEBİT Bilişim Fuarı'na katılan davetliler Turksat standına büyük ilgi gösterdi. Davetlilerle tek tek ilgilenen Turksat Genel Müdür Yardımcısı Nihat Oktay, kurumun hedefleriyle ilgili bilgiler verdi.

 

 

Turksat'ın iki yeni uydu projesinin devam ettiğinin altını çizen Oktay, "Türksat 4A ve 4B uyduları ile kapsama alanımızı daha da genişletiyoruz. Tüm Afrikayı, Arabistan yarım adasını kapsaman altına alıyoruz. Çinden İspanya'ya kadar bütün Avrupa'yı da içerisine alan geniş bir kapsama alanında yeni uydularımızla hizmet vereceğiz. Bu uydulardan yüksek hızda interneti kullanıcılara sunacağız" dedi.

 

 

Turksat'ın dünya sıralamasında 16. sırada yer aldığını hatırlatan Oktay, "Türkiye'nin 2023 hedefleri doğrultusunda hedeflerimizi belirledik. 2023'e kadar dünyanın ilk 10 uydu operatörü arasına girmek istiyoruz" diye konuştu.

 

 

Nihat Oktay, Turksat'ın bilimiş alanında da ciddi çalışmalarının olduğunu ifade ederek, "Kamu kurum ve kuruluşlarının bilişim ihtiyaçlarına yönelik milli yazılımlar gerçekleştiriyoruz. E-devlet kapısını işletiyoruz. Bunun yazılımlarını kendi mühendislerimiz gerçekleştirdi. Ülkemize ait gemilerin izlenmesine yönelik bir yazılımı gerçekleştirdik. Bilişim alanında da daha profesyonel ürünleri Türk toplumuna sunmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi