Bükülen ekrandan haber var!

Bükülen ekrandan haber var!
Çok konuşulan ama bir türlü satışa çıkamayan "bükülebilir" ekranlardan iyi haber geldi!

Samsung, yenilediği bükülebilen ekran teknolojisini Ocak ayında Las Vegas'ta yapılacak CES'de göstermeye hazır.

 

Gelen raporlara göre Samsung, belki de bir gün telefonlarımızda ve tabletlerimizde kullanacağımız bir dizi esnek ekranı Tüketici Elektronikleri Fuarı'nda gösterecek. 5.5 inç'lik bükülebilir ekranın çözünürlüğünün 1280x720 olduğu (267 ppi) söyleniyor.

 

Samsung, daha önce de CES 2011'de bükülebilen ekranlarını bizlere göstermişti. Teknoloji hala dokunmatik panel içermiyor, dolayısıyla daha da geliştirilmesi gerekiyor. Samsung yeni ekran prototiplerinin kırılmadan bükülebildiğini, ancak onları bir sargı haline getirmenin henüz mümkün olmadığını söylüyor.

 

Samsung'un CES 2013'de Galaxy S4'ü gösterme ihtimali düşük de olsa var. Bunun yanında şirketten QWERTY klavyeli bir tablet tanıtıması da bekleniyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi