Bu kez de çift bataryalı akıllı telefon!

Bu kez de çift bataryalı akıllı telefon!
Bugüne kadar 3 hatta 4 SIM karta kadar destek sunabilen ve SIM kartlar arasında kolayca geçiş yapabilen akıllı telefonlar üreten Çinli üreticiler, bu kez çift bataryayı tek bir modele entegre ederek, şarj sorununa farklı bir çözüm getirdi.

Amoi ve 360 adlı üreticilerin ortaklığında üretilen Amoi N809, çift çekirdekli işlemcisinin yanında çift bataryası ile de uzun süre kullanımda kalabilme sözü veriyor.

 

 

Amoi N809, 1630mAh gücünde bir ana bataryaya sahipken, hemen yanında ise 900mAh gücünde küçük bir batarya daha konumlanıyor. Böylece toplamda 2530 mAh batarya gücüne ulaşılıyor.

 

 

Modelde sunulan diğer özellikler ise 1GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli MediaTek MT6577 işlemci, 512MB RAM, 4GB depolama kapasitesi, 0.3MP ön kamera, 5MP arka kamera, 4.3 inçlik 800 x 480 piksel çözünürlüğünde TFT ekran, Android 2.3 işletim sistemi şeklinde sıralanıyor.

 

 

Akıllı telefonlarda kullanım süresi arayan tüketicilere hitap eden Amoi N809, 159$ fiyat etiketiyle kısa süre sonra satışa sunulacak.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi