Bu cep dünyada ilk!

Bu cep dünyada ilk!
Çin'de orataya çıkan bu Android cep, daha önce hiçbir Android cebin yapamadığını yaptı!

Full HD çözünürlüğüne sahip ilk cep telefonu Çin'de ortaya çıkıyor. Find 5 adındaki cihaz, 5 inç'lik dev ekranında 1920x1080 piksel çözünürlük sunabiliyor.

 

Oppo tarafından üretilen telefon, gerçekten bu çözünürlüğü sağlayabiliyorsa, iPhone'un 326 PPI'lik piksel yoğunluğunu 441 PPI ile çok gerilerde bırakıyor demektir. Telefonun diğer özelliklerinin de uç nokta ceplerden geri kalır tarafı yok. Find 5, 2GB RAM, dört çekirdekli 1.5GHz işlemci ve 12MP'lik bir kamera ile geliyor ve Android 4.1 Jelly Bean ile çalışıyor.

 

Telefonun özellikleri biraz abartılı görünüyor, dolayısıyla Çinli cebe bizce dikkatle yaklaşmak gerekiyor. Bir telefonda bu kadar yüksek bir çözünürlüğün ne işe yarayacağı da tartışılabilir. Bunun yanında telefonun Çin sınırlarının dışına çıkıp ülkemize gelme ihtimali de oldukça düşük.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi