BTK'ya siber saldırı

BTK'ya siber saldırı
Hacktivist grup Anonymous BTK'ya saldırdı.

Dün itbariyle BTK'ya saldırdıklarını duyuran Hacktivist grubun saldırısı BTK yetkililerince de doğrulandı. Dünya çapında internetin özgürlüğü için hareketlerde bulunan ve bu konudaki her yasağa karşı olan grup BTK'nın şikayet platformuna saldırdı. 

Twitter aracılığı ile @YourAnonNews, @ODigiturk ve @unnamed_anarchy aracılığıyla haberi duyuran grup, @unnamed_anarchy ile BTK'dan elde ettikleri bilgileri de paylaştı. Daha önce @ODigiturk bu saldırının yapılacağını duyurmuştu. Buna sebep olarak da inci sözlük'in kullanıma kapatılması gösterilmişti. BTK şikayet platformunu kapatmış durumda, saldırdaki amaç güvenli interneti sağlayacak kurumun daha kendi güvenliklerini sağlayamadıklarını göstermek olduğu düşünülmekte.

tweet

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi