BTjunkie veda etti

BTjunkie veda etti
Dosya paylaşım sitelerinden bazıları kendi istekleri ile kapanmaya devam ediyor.

Dünyanın en büyük torrent sitelerinden BTjunkie dün kendi aldığı bir karar ile internet yaşamına son verdi. Kullanıcılarına ana sayfadan verdiği kısa bir açıklama mesajı "Yolun sonuna geldik dostlarım. Bu kararı almak kolay olmadı, ancak gönüllü olarak sayfamızı kapatmaya karar verdik. Yıllardan bu yana sizin iletişim haklarınız için mücadele ediyoruz. Ancak artık önümüze bakmanın zamanı geldi. Bir ömre yetecek tecrübe edindik, hepiniz için en iyisini diliyoruz." şeklindeydi.

2005 te yayın hayatına başlayan ve sonrasında dünyanın en büyük 5. torrent sitesi BTjunkie nin kapatılmasının arkasında son zamanlarda MegaUpload ile başlayan ve bir çok siteyide içine alan dosya paylaşım sitelerine olan baskının neden olduğu düşünülüyor. BTjunkie ile sıradakinin kim olacağı ise gerçekten merak uyandırıyor. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi