Browser savaşlarının galibi Google Chrome!

Browser savaşlarının galibi Google Chrome!
İnternet tarayıcı pazarında kullanım bazında lider hâlâ İnternet Explorer, fakat Chrome'un inanılmaz yükselişi bu savaşı kazanmış olduğunu gösteriyor.

Stat Counter verilerine göre İnternet Explorer(I.E.) halen dünyanın en popüler internet tarayıcısı(browser) durumunda. Ancak 2011 yılı içerisinde Google Chrome büyük bir pazar payını Firefox ve I.E. den almış durumda. Bu mantıkla browser savaşlarında Chrome'u galip ilan edebiliriz. Bu verilere göre I.E. %39, Chrome %27 ve Firefox %25 ile başı çekiyorlar. Bu browser ları Safari %6 ve Opera %2 ile takip ediyor. 

2011 yılı başında I.E. %46 ve Firefox'un da %30 luk bir pazar payı aldığını düşünürsek 2011 yılı sonunda browser savaşlarında Chrome'un zafer kazandığı tespitini yapabiliriz. %46'dan %39'a düşen bir I.E. ve %30'dan %25'lere gerileyen Firefox karşısında %16'lardan %27'lere ulaşan bir Chrome yer almakta. 

Zaten internette gerçekten uzman olan herkes rahatlıkla söyleyebilir ki şu anda tartışmasız en iyi browser chrome. Chrome kadar hızlı ve verimli bir başka browser şu anda yok. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi