Böyle dokunmatik ekran görülmedi!

Böyle dokunmatik ekran görülmedi!
Displair'den havayla çalışan dokunmatik ekran.

CES 2013'de gösterilen bu cihaz, herhangi bir cam ekran olmaksızın, havada sanal bir dokunmatik ekran oluşturabiliyor.

 

Displair'in ilginç cihazı bu işi su zerreleri ve projeksiyon ile yapıyor. Cihaz bununla da kalmıyor ve havadaki dokunmaları algılayabiliyor, yani onunla etkileşimde bulunmanız tam anlamıyla mümkün. Displair'in ekranı havadan meydana geldiğindan, onu dokunarak kirletmeniz, üzerinde parmak izi bırakmanız mümkün olmuyor.

 

Şu anki fiyatı 10.000 dolar seviyelerinde dolaşan cihaz, geliştiricilerden ona özel, hareketleri tam anlamıyla değerlendirecek uygulamalar yazmalarını bekliyor. Displair'in 2013'ün ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi