Booking.com

Booking.com
Seyahatlarınızı kolaylaştıran sitenin uygulaması.

Booking.com yüzlerce şehirde otel bulmanızı ve bu otellere rezervasyon yapmanızı sağlayan ücretsiz bir site. Bu sitenin uygulaması bence gayet başarılı. Uygulama aracılığı ile istediğiniz şehirde otel arayıp rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Uygulamayı kullanmak gayet basit gideceğiniz şehri yazıp giriş ve çıkış tarihlerinizi belirtmeniz yeterlidir. Uygulama isterseniz bulunduğunuz konumu merkez kabul ederek belirli çaplardaki alanlarda da otel araması yapmakta. Bundan sonra bulduğunuz otellerde kredi kartınız aracılığı ile istediğiniz oda tipinde rezervasyon yapabilirsiniz. (şahsi tavsiyem ilk kez gideceğiniz bir yerse sadece 1 gecelik rezervasyon yaptırın fiyatlar booking.com'da biraz yüksek olabilir.) Rezervasyon yaparken aldığınız oda tipinin tarihinin değiştirilebilir ya da iadesi olabilir mi yoksa kampanyalı mı olduğuna da dikkat ediniz.

Bunun dışında uygulama aracılığı ile Bookin.com'a ulaşıp otelle sizin aranızda iletişim kurmalarını sağlayabilirsiniz. Giriş tarihi değişikliği, özel istek ya da ihtiyaçlarınızı otele bildirme işini de Booking.com gerçekleştirmekte.

 

Android için tıklayınız.

IOS için tıklayınız.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi