BlackBerry'lerin batarya ömrü uzuyor!

BlackBerry'lerin batarya ömrü uzuyor!
RIM, BlackBerry akıllı telefonların pil ömrünü uzatacak yeni bir uygulama yayınladı.

Application Resource Monitor Uygulaması (ARM) kullanıcıyı, pil ömrünü tüketen işlevsiz uygulamalara karşı uyarıyor ve onları otomatik olarak kapatıyor.

 

Kullanıcılar, yalnızca çalışır durumda olan ama kullanılmayan ya da cihaz kullanılmazken arka planda duran uygulamalara karşı uyarı veren bu özelliği isterlerse yok sayabiliyor, kapatabiliyor ya da uyarıya yol açan uygulamayı güvenilir uygulama listesine ekleyerek ARM'nin ileride uygulamaya karşı uyarı vermesini önleyebiliyor.

 

Application Resource Monitor özelliği bugün itibariyle BlackBerry  App World 'de BlackBerry  7.1 kullanıcılarının beğenisine sunuluyor.

 

ARM uygulaması, pil ile belleğin en elverişli şekilde kullanımını sağlayan Pil Tasarruf Modu (Battery Saving Mode) ve Uygulama Yöneticisi (Application Manager) uygulamalarını da içeren ve BlackBerry 7.1'e sahip cihazlarda kullanılabilen bu uygulama ailesinin en son üyesi.

 

Pil Tasarrruf Modu, arka aydınlatma parlaklığını %20 seviyesine getirme, arka aydınlatmanın kapanma süresini 20 saniyeye kısaltma, arka aydınlatmayı otomatik kısma, Mobil Erişim Alanı otomatik kapanma zamanlayıcısı ayarını düşürme gibi işlemler ile pilin ömrünü zahmetsizce uzatıyor.

 

Uygulama Yöneticisi ise, kullanılabilir uygulama belleği azaldığında kullanıcıyı uyarmanın yanı sıra kullanılmayan dil seçeneklerinin ve uygulamaların kaldırılmasını öneriyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi