Birden çok antivirüs uygulaması ile dosya tarama!

Birden çok antivirüs uygulaması ile dosya tarama!
Dosyalarınızı tek seferde birden fazla antivirüs programları ile taratarak dosyalarınızın..

Dosyalarınızı tek seferde birden fazla antivirüs programları ile taratarak dosyalarınızın güvenli olduğundan emin olabilirsiniz.

Tüm dosyalarınızı tek seferde birkaç farklı antivirüs programları ile taratarak rapor almak istiyorsanız VirusTotal uygulamasını kullanabilirsiniz. Bunun için taranmak istenen dosya ile internet bağlantısının olması gerekir.

Aşağıdaki adımları izleyerek dosyalarınızı birden fazla antivirüs programı ile taratmaya başlayabilirsiniz.

İlk önce yapmanız gereken http://www.virustotal.com/ web sitesine erişmek.

 

 

Tarama işlemi yapmadan önce bir dosya yüklemeniz gerekiyor. “Gözat” butonuna tıklayarak istediğiniz dosyayı seçin ve “Gönder” butonuna basın.

 

Eğer taranmasını istediğiniz bir Web sitesi ise URL sekmesini seçmeniz ve bu sekmede taranacak web sitesinin adresi yazılarak “URL Gönder” butonuna basmanız gerekecek.

 

 

Tüm bu işlemleri yapmanız doğrultusunda VirusTotal uygulaması size aşağıdaki gibi bir rapor sunacaktır. Bu rapordan dosyanızın veya web sitenizin ne kadar güvenli olduğunu anlayabilirsiniz.

 

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi