Bir milyar Facebook'lu!

Bir milyar Facebook'lu!
Facebook’un kullanıcı sayısı bir milyarı aştı. Bu durumda Dünya'daki her yedi kişiden biri Facebook kullanıcısı oldu.

Facebook artık kullanıcı sayısı açısından dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi. Özellikle gençler arasında popüler olan Facebook, kullanıcılarına resim ya da link paylaşma, chat yapma ya da mesajlaşma imkanı sunarak geniş kitlelere ulaşıyor.

 

 

Ancak Almanya'da Facebook, veri koruma uzmanları tarafından şüpheyle karşılanıyor. Özellikle verilerin ABD'de bir veri bankasında depolanması ve bazı durumlarda kullanıcı bilgileri silse bile hala kayıtlı olarak kalması, uzmanları kaygılandırıyor.

 

 

Facebook'un Avrupa merkezi İrlanda'da bulunuyor ve yerel veri koruma birimlerince denetleniyor. İrlanda'daki bu birimlerin baskısı sonucu Facebook, son olarak tartışmalı yüz tanıma fonksiyonunu kaldırmıştı.

 

 

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, finansmanını reklamlar aracılığıyla sağlıyor ve kullanıcı verilerini, işletmelerin belirli hedef kitlelere erişim sağlayabilmeleri için kullanıyor. Ancak firma, tüm verilerin isim belirtmeksizin anonim olarak dışarı verildiğini savunuyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi