Bir kelime bir işlem

Bir kelime bir işlem
TRT'nin sevilen yarışması "Bir Kelime Bir İşlem" oyununu artık Android cihazlarınız ile oynayabilirsiniz.

Bir Kelime Bir İşlem uygulaması hepimizin bildiği, televizyonlarda yayınlanan aynı isimli yarışmadan esinlenerek yapılmıştır.
Uygulamada sadece işlem, sadece kelime ve bir kelime bir işlem olmak üzere üç farklı oyun modu bulunmaktadır.
İstediğiniz oyun modunda oynayarak kelime bilginizi ve dört işlem becerenizi test edip, geliştireblirsiniz. Ayrıca en iyiler kısmından diğer kullanıcılarla yarışabilir sıralamanızı görebilirsiniz.

Yazdığınız kelimelerin sorgulanabilmesi ve oyun sonunda puanınızın kaydedilebilmesi için internet bağlantısı gereklidir. Bu nedenle oyunu internete bağlıyken oynamanız tavsiye edilir. İnternet yokken bir işlem oyununu oynayabilirsiniz ancak oyun sonunda puanınız kaydedilmez. Profil ekranından oynadığınız oyun sayılarını ve toplam puanlarınızı takip edebilirsiniz. Aşağıda oyunun ekran görüntülerini inceleyebilirsiniz.

  

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi