Bing'ten sosyal medya atağı

Bing'ten sosyal medya atağı
Bing artık aramalarını Facebook, Twitter, Linedin, Foursquare ve Google+ üzerinden kullanıcı verileri ile yapabilecek.

Bildiğiniz üzere alışveriş esnasında en güvendiğiniz öneri ve dikkate aldığınız cevap arkadaşlarınızınkidir.Bing bunu gözardı etmeyerek aramaları için "Bunu yapabilecek arkadaşlar" olarak bir menü duyurdu. İlgili menü yakında sadece Amerikada çalışmaya başlayacak fakat kısa sürede tüm dünyaya yayılması bekleniyor.

Bing bu menü ile Facebook, Twitter, Linkedin,Foursquare ve Google+ gibi sosyal ağlarda kullanıcıların verilerinden arama yapabilecek. Sistem bu verileri çekerken profil bilgilerinden, beğendiklerinden ve fotoğraflarından yararlanabiliyor. Bing verdiği örnek" Kosta Rika'da dalışa gidebileceğiniz yerleri araştırıyorsunuz diyelim. Biz sizin için orada güzel bir dalış noktası bilen bir arkadaşınızı bulabiliriz. Orada bir fotoğraf çektirmiş olması yeterli" . Ülkemizde pek yaygın olarak kullanılmasada Amerikada Bing %15'lik bir pazar payına sahip. Bing bu hamlesi ile pazar payı olarak Google  ile arasındaki farkın biraz daha küçültmek istiyor.

 Facebook ve Microsoft'un bu iş birliği ise Microsoft'un Facebook hisselerinden 2007 yılında %1,6 almasına istinaden kurdukları ortaklığa dayanıyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi