Bing'in ilk büyük başarısı

Bing'in ilk büyük başarısı
Bing arama motoruna 2009 yılından beri harcanan milyarlarca dolar ilk büyük meyvesini verdi.

Bir dönemler Stev Ballmer'ın "Dünyanın 2. bir arama motoruna ihtiyacı olduğunu düşünmüyoruz. Bing bir arama motorundan çok, bir karar verme motorudur." diyerek tanımladığı ve oldukça genç arama motoru bing comscore açıklamalarına göre dünyanın en büyük 2. arama motoru Yahoo yu geride bırakarak 2. sıraya çıktı. Türkçe dahil 58 dilde arama yapabilen Bing her gün arama motoru arayüzünde değişiklik yapıyor.

Google 65.9, Bing 15.1, Yahoo14.5 pazar paylarına sahipler.  Bing ve Yahoo gibi tüm arama motorlarını topladığınızda hala google'ın kullanılma rakamlarına ulaşılamıyorlar.

Fakat Microsoft'un 2009 yılından beri harcadığı onca paraya göre bilinmelidirki bing'in şimdiye kadarki  bu en büyük başarısıdır.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi