Bilim-kurgu dan gerçeğe

Bilim-kurgu dan gerçeğe
Gözlük camından Google teknolojisine

Geçmişte sadece bilim-kurgu filmlerinde gördüğümüz teknolojilerin günlük hayatın bir parçası olması artık pekde bizi şaşırtmıyor. Bu teknolojilerden birini daha Google hayatımıza sokmayı planlamakta.

2012 yılı sonuna çıkarmayı planladığı gözlük ile google, gözlüğü takan kişinin etrafında gördüğü nesneler hakkındaki bilgileri gözlük camında kullanan insanlara sunmayı hedefliyor. Mesela boğazda yürürken köprüye doğru baktığınızda köprü hakkında detaylı bilgi anında gözlük camınızda belirecek ya da Dolmabahçe sarayının yanından geçerken göz ucuyla baksanız dahi hemen gözlük camınızda saray ile ilgili tüm bilgileri görebilme şansına sahip olabileceksiniz.

Hayal gücümüzü zorlayacak bu ürün gerçekten söylendiğini gibi kullanılmaya imkan sağlarsa çok geniş alanlarda bu ürünü kullanmak mümkün olabilecektir.

Tahmin edebileceğiniz gibi cihaz android tabanlı olacak ve 3G/4G seçenekleri ile veriyi ekrana taşıyacak. 

Meraklı bu ürünün çıkmasını beklemek gerekiyor artık bundan sonra.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi