Beklenmeyen cep telefonu!

Beklenmeyen cep telefonu!
Ayakkabı değil, cep telefonu üretti!

Uzun yıllardır istikrarlı bir şekilde ürettiği dayanıklı botlarıyla tanınan Caterpillar, cep telefonu pazarına girmeye hazırlanıyor.

 

Ayakkabı devinin "CAT B15" isimli çiçeği burnundaki cebi, dayanıklılık konusunda firmanın ürettiği botlarından aşağı kalır yanı yok. Cihazın alüminyum ve kauçuk kaplı dış yüzeyi, yaklaşık 2 metreden düşürmelere karşı bana mısın demiyor. Suyun 1 metre altında yarım saat kaldıktan sonra bile çalışmaya devam eden CAT B15, -20 ile 50 derecelik sıcaklıklara dayanabilir şekilde geliştirilmiş.

 

Teknik özelliklere gelecek olursak, CAT B15'in bu anlamda son teknoloji cihazlarla yarışacak düzeyde olmadığını söyleyebiliriz. Android JellyBean ile piyasaya sunulacak olan cihaz, 4 inç boyutundaki WVGA ekran, çift çekirdekli 1GHz Cortex-A9 çip, 512 MB RAM ve 5 megapiksel kameraya sahip.

 

Caterpillar'in, yeni buldozerini Mart ayında ve 400 dolar civarında bir fiyatla piyasaya sürmesi bekleniyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi