Beklenen Galaxy S4 geldi!

Beklenen Galaxy S4 geldi!
Beklenen Galaxy S4 Active geldi!

Samsung, bir süredir söylentilere konu olan Galaxy S4 Active modelini en sonunda tanıttı. Yüksek donanım özelliklerine sahip olan telefon zor koşullara dayanacak şekilde tasarlanmış.

 

Her zaman olduğu gibi Galaxy S4'den de mümkün olduğu kadar çok faydalanmak isteyen Samsung, telefonun zor koşullara, darbelere ve suya dayanıklı modeli Galaxy S4 Active'in resmi tanıtımını yaptı. IP67 standardında üretilen telefon, tamamen mühürlü su geçirmez bir kasaya sahip. Teknik özellikler açısından Galaxy S4'e çok yakın olan telefon 5 inç boyutlu Full HD çözünürlüklü ekran, dört çekirdekli 1,9 GHz hızında işlemci, 2 GB RAM, 16 GB dahili hafıza, 2 megapiksel çözünürlüklü ön kameraya sahip. Telefonda 2.600 mAh gücünde bir pil bulunuyor. Galaxy S4'deki 13 megapiksel kamera burada yerini 8 megapiksel kameraya bırakmış. 4G bağlantı desteği sunan telefonda aynen öncülünde olduğu gibi Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemi kullanılmış. Telefon, darbelere dayanıklı bir kasaya sahip olduğundan Galaxy S4'den biraz daha irice: 139,7 x 71,3 x 9,1 milimetre boyutlarındaki telefon S4'den 21 gram daha ağır yani 151 gram.

 

Telefonun piyasaya çıkış tarihiyle ilgili bilinen tek şey yaz aylarında satışa sunulacağı. Daha detaylı bilgilerin, 20 Haziran'da Londra'da düzenlenecek Samsung etkinliğinde duyurulmasını bekliyoruz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi