Barajların doluluk oranları nedir?

Barajların doluluk oranları nedir?
Su sıkıntısı çektiğimiz bu günlerde herkesin kafasında sorunun cevabını bulabileceği mobil uygulama.

Yağışarın azalmasıyla özellikle İstanbul'da yaşayan insanların günlük konuşmalarında mutlaka geçer, ne olacak bu yaz halimiz. Barajlarda sular biter mi? İnşallah bitmez :) Yoksa durumlar vahim. 

İSKİ verilerinden alınarak anlık ve güncel bilgi sunan bu uygulama ile istediğiniz zaman barajlardaki ortalama su seviyesini kontrole edebilirsiniz. 15 günlük ve yıllık olarak barajların ortalama su seviylerini akıllı telefon ve tabletinize uygulamayı yükleyerek,su sohbetleri esnasında pat diye gerçek veriler üzerinden arkadaşlarınızı bilgilendirebilirsiniz.

Ugyulama basit bir arayüze sahip. Üzerinde biraz çalışılırsa çok daha kullanışlı bir uygulama haline gelebilir. Fakat amaç sadece barajlardaki doluluk oranını merak eden akıllı telefon ve tablet kullanıcılarına ulaştırmak olduğundan çok da fazla görsellik olmasada olur.

Uygulama İSKİ verilerini baz aldığındna İSKİ'ye ait diğer verileride mobil uygulama içerisine koymak akıllıca olacaktır.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi