Ayakkabı ve teknolojinin mükemmel birleşimi

Ayakkabı ve teknolojinin mükemmel birleşimi
Sahadaki futbolcuların tüm verileri anlık olarak artık okunabilecek

Spor ayakkabı denince tarzıyla ve kalitesiyle her zaman en iyiler arasında adidas ı sayabiliriz. Fakat adidas sadece sporcuların veya günlük olarak giyilebilecek standart tarza ayakkabılar üretmenin çok ötesinde işler de yapıyor.

adizero F50 modeli ile, ayakkabı içerisine yerleştirilen bir çip ile oyun anında (bu ayakkabı şu an futbolcular için bulunmakta) sporcunun ne kadar mesafe koştuğunu, ne kadar hızlı koştuğunu, siprintlerini ve oyun içerisindeki diğer verilerini kablosuz olarak ipad ya da iphone uygulaması üzerinden kaydediyor.

Toplanan veriler takım arkadaşları arasında ya da dünya daki diğer sporcuların verileri ile de istenildiğinde karşılaştırılabiliyor.

Teknoloji ve sporun güzel bir entegreasyonu.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi