Atom'lu akıllı telefonlar ve tabletler

Atom'lu akıllı telefonlar ve tabletler
Intel Atom'lu akıllı telefonlar CES 2012'de karşımızda olacak.

Kasım ayında Intel'in akıllı telefonlar ve tabletler için daha doğrusu düşük güç tüketimi ve uzun pil ömrü gerektiren cihazlara yönelik olarak Atom mimarisini geliştirdiğini duyurmuştuk. Önümüzdeki hafta LA'de düzenlenecek olan CES 2012 de Samsung ve LG'nin Atom tabanlı akıllı telefonları görücüye çıkarması bekleniyor.

Bu hamle Intel'in uzun zamandır planladığı ve eksik kaldığı bir hamle idi. ARM bu alanda nerdeyse rakipsiz olarak büyük pazar payına sahip. Tabi bu stratejiye Google'ın verdiği desteği unutmamak gerekir. Şu anda mobil işletim sistemlerinde x86 tabanlı işlemcilere tek destek veren platform (popüler anlamda) Android 4.0 platformu.

Bakalım x86'nın gücünü arkasına alan akıllı telefonlar ve tabletler ARM karşısında nasıl bir performans sergileyecekler.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi