Asus Taichi Tablet Ve Laptop

Asus Taichi Tablet Ve Laptop
Asus Çift ekran laptop-dizüstü bilgisayar, çıkarılabilir klavye ve tablet ile Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 8’le esnek bir ürün sunuyor.

Taiwanlı PC üretici Asus, çift ekranlı ultrabook, yarı-taşınabilir pc, hepsi bir arada masaüstü ve çıkarılabilir klavyeli dizüstü bilgisayar ile görücüye çıktı.

Asus Taichi biri 13.3”, diğeri 11.6”lik iki kocaman ekranlı bir bilgisayar. Notebook ekranı 13.3” büyüklüğünde. Notebook’un arkası ise kasa değil, komple bir başka ekranı, yani tablet kısmının ekranını barındırıyor ki o da 11.6”lik ebata sahip. Her iki ekran da 1920×1080 piksellik HD çözünürlük destekli. Peki içinde ne var? Asus o soruya da şu yanıtı veriyor:
Asus Taichi teknik özellikleri nasıl sorusuna hemen içinde üçüncü nesil Intel Core i7 işlemci bulunduğunu söylemekle başlayalım. 4Gb bellek, SSD disk ve çift bantlı 802.11n, Asus Taichi’yi kabaca Ultrabook segmentinde bir bilgisayar yapıyor. Ama ikinci ekranı, ki o da aynı kaynakları kullanıyor, bu cihazı farklı bir konsepte taşıyor. Aynı anda Core i7 işlemciyi kullanan ikinci ekran, bir tablet olarak çalıştığı için doğal olarak dokunmatik özellikli.
Bilgisayar ultrabook modundayken, hem arka aydınlatmalı klavyesi ve touchpad’i ile tipik bir ultrabook olarak kullanılabiliyor, aynı zamanda arka taraftaki ekransa eş zamanlı olarak dokunmatik bir tablet olarak kullanılabiliyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi