Asus bombaları patlattı!

Asus bombaları patlattı!
Asus, Padfone Infinity ve Fonepad'i tanıttı!

Asus Padfone Infinity, MWC'de tanıtıldı.

 

Asus'un tablete yerleştirilebilen, bu sayede tablet olarak kullanılabilen cebinin son sürümü, Android 4.2 ile geliyor. Cihazın ekran boyutu 4.7 inç'ten 5 inç'e yükseltilmiş. Ekran çözünürlüğü ise 720p yerine 1080p (441ppi). 10 inç'lik tabletin çözünürlüğü 1280x800'den 1920x1200'e yükseltilmiş bulunuyor.

 

Dört çekirdekli 1.7GHz Snapdragon 600 işlemciye sahip cihaz, grafik gücünü Adreno 320 GPU'dan alıyor. 2GB RAM'e sahip Padfone Infinity, 32GB ve 64GB'lık depolama seçenekleriyle sunuluyor. Asus yetkilisine göre cihaz, micro-SIM yerine nano-SIM kullanıyor.

 

Cihazın arka tarafında 13 megapiksellik bir kamera, LED flaş, ön yüzünde ise 2 megapiksellik bir kamera bulunuyor. Infinity'nin 2.400mAh'lik pili videolu sohbet yapmanıza da izin veriyor.

 

Padfone Infinity, Nisan ayında farklı renk seçenekleriyle Avrupa'da tüketicilerin hizmetine sunulacak.

 

Ve Asus'un tanıttığı ikinci ürünü: Fonepad

Asus tarafından "hem telefon, hem de tablet" olarak tanımlanan Fonepad, telefon aramaları yapabilen, 7 inç'lik dev bir cihaz.

 

Nexus 7 ile hemen hemen aynı boyutlara sahip Fonepad, 7 inç'lik IPS ekranında 1280x800 çözünürlük sunuyor. Cihaz, işlem gücünü ise Intel Atom Z2420'den alıyor. 3 megapiksellik arka kamerayla gelen Fonepad'in depolama alanı, microSD ile genişletilebiliyor.

 

Mart ayında piyasaya sürülmesi beklenen Padfone'un fiyatı ise 249 dolar. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi