aScreenshot: ekran görüntüsü alma uygulaması!

aScreenshot: ekran görüntüsü alma uygulaması!
Android işletim sistemli telefonlarda ekran görüntüsü almak için oldukça kullanışlı bir uygulama...

Android 2.2 ve üst sürümü telefonlarda menü tuşları kullanarak ekran görüntüsü almak mümkün iken alt sürümlerde bu imkan mümkün değil. Durum böyle olunca da Root edilmiş telefonlar için Google Play’dan indirilebilen bazı uygulamalar kullanmak gerekiyor.

aScreenshot uygulamasını Google Play’dan ücretsiz olarak Android işletim sistemli telefonlarınıza indirerek telefonunuzdan ekran görüntüsü alma imkanı bulabilirsiniz. Uygulama ile telefon ekranındaki görüntüyü yakalayarak görüntüyü PNG veya JPEG dosyası olarak kaydedebilirsiniz.

 

aScreenshot, esasında oldukça basit bir uygulama. Görmüş olduğunuz menüden başka bir ayarı bulunmuyor. Trigger modu altında ekran görüntüsünün nasıl alınacağı seçiliyor. Belirli bir zaman sonra, telefonu sallayarak ya da arama butonuna uzun süre basarak da ekran görüntüsü alabilirsiniz. Zamanlı ekran görüntüsü almak isterseniz, zamanını belirleyebilir, telefonu sallayarak ekran görüntüsü alacaksanız da hassasiyetini belirleyebilirsiniz. aScreenshot‘ın diğer ayarlar ise, fotoğrafları döndürmek ve renkleri ters çevirmek, resmin kaydedileceği yeri seçmek,  fotoğraf uzantısı ve kalitesini ayarlamak. Tüm bunlar bir ekran görüntüsü alma uygulaması için yeterli ayarlar.


Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi