Artık kişisel bütçe takibi çok kolay

Artık kişisel bütçe takibi çok kolay
Nereye gitti bu kadar para gibi düşüncelere dalıyorsanız, bütçenizi sarsan şeyin ne olduğunu merak ediyorsanız, harcamalarınızı nereden kısacağınızı göremiyorsanız bu uygulama tam size göre.

Hesapkitap benzer uygulamalara göre en başarılı bütçe takip uygulaması. Yurtdışında bu uygulamaların çok daha fazla teknoloji kullanabilen seçenekleri olsada ülkemiz için ben 3 uygulama inceledim ve içlerinde yazmaya en uygun bu uygulamanın olduğuna karar verdim. Uygulamanın temelinde yaptığınız her para hareketini o anda sisteme kaydetmekte yatıyor. Para hareketinden kastım sadece ödeme para çekme değil borç verme, borç alma, borç ödeme, alacak tahsili, fatura ödemesi gibi bir çok seçenek var. Hatta harcamanın ne ile yapıldığını da takip edebiliyorsunuz. Tanımladığınız kredi kartlarınızla yaptığınız alışverişi taksitli mi peşin mi yaptığınızın bilgisine kadar bu bilgileri girebiliyorsunuz. Tabii burada banka kartları da unutulmamış direk banka kartından alışveriş yapabileceğiniz gibi banka kartından nakit para çekişinide uygulamada yapabiliyorsunuz. Bu şekilde banka hesabınızda ki para azalırken cebinizdeki para artıyor. Tabii bu arada gelir kaynaklarınızı da belirlemeniz lazım maaş, kira, faiz geliri gibi aylık gelirleriniz varsa bunları da sisteme girebiliyorsunuz. Tabii tüm bunları girdikten sonra gene sizin isteğinize bağlı olarak dönemselliğin gününü seçiyorsunuz. Ben bunu maaş tarihime göre (ayın başı) belirledim ama siz maaşınız ayın ortasında ise bunu bu şekilde belirleyebilirsiniz. Kısaca bu uygulama ile bütçenizi artık çok daha rahat takip edebiliyorsunuz. Aslında burada müdahale aşamasında elinizde bir çok veri oluyor. Artık aylık bütçenizden ne kadar yol, fatura, eğlence, giyim, yemek gibi harcama yaptığınızı görebilir ve bu şekilde sizin bütçenizi sarsan şeyin ne olduğunu görebilirsiniz. Dahası sizin bütçenizi sarsan bir durum yoksa bile uygulama birikim yapmanızda da size yardımcı nede olsa normalde göremediğiniz gereksiz harcamaları bir adım geriye giderek harcamalara bir bütün olarak bakarak birikiminizi daha hızlı arttırabilirsiniz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi