Artık iPhone'lar su geçirmeyecek!

Artık iPhone'lar su geçirmeyecek!
iPhone'lar ve iPad'ler HzO nano teknolojisi sayesinde su geçirmez oluyor.

iPhone ve iPad'ler artık herhangi bir kılıf kullanmadan da su geçirmez özellikte olabilecek. Elektronik cihazlar için su geçirmez tabakalar geliştiren Liquipel şirketi, oleofobik (yağ itici) özelliğe sahip yine Liquipel adı verilen bir ürünle tıpkı bir tabaka gibi iPhone ve iPad'i kaplayarak cihazın su geçirmesini önlüyor. Ürünün tanıtımı sırasında bir iPhone'u havuzun dibine atan Liquipel Başkanı Danny McPhail, "Su artık cihazınıza giremez" deyip cihazı çıkardıktan sonra, biraz kuruladı ve telefonun normal şekilde çalıştığı görüldü.
Merkezi California'da bulunan bu şirket, altı haftadır, 60 dolar ve kargo ücreti karşılığı, gönderilen cihazları kaplıyor. Liquipel şirketi, bu hafta Las Vegas'taki tüketici elektroniği fuarında (CES), mobil telefon üreticilerini, bu nanoteknoloji ürününü yeni üretilen cihazlara uygulamaya davet etti. Ancak şirket Başkanı McPhail, tüketicilerin bundan bu kaplamanın bulunduğu yeni bir akıllı telefon satın alma şansının pek az olduğunu söyledi. Nano kaplamanın cihazları, sudan, şaraptan, kahveden her şeyden koruduğunu söyleyen McPhail, "Tuvaletlerden bahsetmiyorum, ama akıllı telefonların yarısının öldüğü yer orası" dedi.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi