Archos Gen 10 XS serisini Ağustos sonunda piyasaya çıkıyor

Archos Gen 10 XS serisini Ağustos sonunda piyasaya çıkıyor
İlk kez Mart ayında Archos'un bu yıl ki yol haritası toplantısında ortaya çıkan Gen 10 xs serisi, bu ay sonunda resmi olarak tanıtılacak.

Fransız üretici Archos’un 2012 model tablet serisinin son üyesi Gen 10 oldu. Aslında Archos bu tableti geçtiğimiz mart ayında duyurmuştu, sadece ne zaman piyasaya çıkacağı belli değildi. Şirketin Facebook üzerinden verdiği bilgiye göre önümüzdeki üç hafta içinde, muhtemelen ağustos sonunda bu tablet yurt dışında piyasaya çıkmış olacak.

 

Bu yıl pazara 3 farklı kategoride girmeyi planlayan Archos, giriş segmentinde 50-150 Avro arasında değişen Arnova serisi ile rekabet arayacak. Orta segment için 7, 8 ve 10 inçlik boyutlara sahip 129 Avro-199 Avro arasında değişen Archos Elements, üst segment için G10 xs serisi firmanın tablet pazarındaki önemli kozları olacak.

 

Diğer kategoriler hakkında bilgi verilmezken G10 xs serisinin 7.6mm incelik ve ASUS Transformer Prime serisinden tanıdığımız klavye docku ile birlikte geleceği açıklandı. Kılıf şeklinde tableti kapatan dock ile birlikte toplam kalınlık 12mm olacak. Archos'un patentli plastik kasa kaplaması de yine bu modellerle birlikte sunulacak.

 

Google sertifikasyonu ve iddialı donanım özelliklerine sahip olacak G10 xs serisi 200 Avro-400 Avro fiyat etiketine sahip olacak ve Eylül aylarında Fransa'da raflarda boy göstermeye başlayacak.

 

Tablet'in Türkiye'ye ne zaman geleceği henüz bilinmiyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi