Apple'nin kasasında 97.6 milyar doları var!!!

Apple'nin kasasında 97.6 milyar doları var!!!
Apple kasasında Google'nin iki katı nakit para var.

Daha önce Apple'nin kasasında 81 milyar dolarının bulunduğunu belirtmiştik. Geçtiğimiz çeyrekten bu yana 16 milyar daha kazanan Apple nakit parasını 97.6 milyar dolara çıkardı. Google'nin kasasında 44.6 milyar doları bulunduğunu düşünürsek Apple nakit olarak Google'yi ikiye katlamış durumda. İşte Apple kasasının nasıl şişmanladığı:)

chart

Peki Apple bu kadar parayla ne yapabilir; Facebook'u satın alabilir (halka arzı yapılacak Facebook'un değeri 100 milyar dolar), bu çok uzak bir ihtimal Apple asla bu kadar büyük harcamalar yapmamakta. Hisselerin bir kısmını geri toplayabilir ya da ayrılmak isteyen yatırımcıların hisselerini satın alabilir, bu daha yüksek bir ihtimal. Apple sorunsuz bir tedarik zincirine sahip olmasının en büyük sebebi bu maddi güç, bu sebepten asla ciddi miktarda harcamalara sıcak bakmıyorlar ve bu miktarın nasıl değişeceğini zaman gösterecektir.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi