Apple'ın Siri'si Google'a karşı en büyük meydan okuması mı?

Apple'ın Siri'si Google'a karşı en büyük meydan okuması mı?
Apple Iphone 4S ile duyurduğu Siri ile bir nevi Google'a meydan okumuş durumda. Hatta facebook ve twitter gibi sosyal medya devlerine karşı da en büyük hamle olarak göze çarpmakta.

Merhabalar,

Apple Iphone 4S ile duyurduğu Siri ile bir nevi Google'a meydan okumuş durumda. Hatta facebook ve twitter gibi sosyal medya devlerine karşı da en büyük hamle olarak göze çarpmakta. Biraz daha dolaylı düşünürsek Microsoft ve arama motoru Bing'i de bu meydan okumanın içine alabilirsiniz.

Burada önemli olan internet kullanıcılarının alışkanlıklarını değiştirebilecek yeni bir işleyiş. Siri ile Apple bunu başaracak gibi görünüyor. Ses ile arama çok popüler bir özellik olarak hayatımızdaki yerini çok hızlıca alacak gibi görünüyor. 

Siri'yi biraz daha geniş bir perspektif ile değerlendirmek gerek. Düşünsenize; sizin bir akıllı telefon vasıtasıyla konuşabildiğiniz, işlerinizi yaptırdığınız bir yardımcınız var artık. Detayları daha sonra yine analiz edeceğiz...

http://www.youtube.com/v/L4D4kRbEdJw?version=3&feature=player_detailpage

Teknoloji ile kalın:)

Cihan Keser

http://www.cihankeser.com

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi