Apple'ın gizlediği dava!

Apple'ın gizlediği dava!
Apple davada ifadesi alınan Steve Jobs' ın tahliyesini durdurmak için yargı yoluyla incelemede bulunuyor....Burada gizlenen nedir?

Müzik sektöründe yakından izlenen iki dava; Eminem’in yapımcısı, Rob Zombie, Rick James (en azından onun mal varlığı) ve Steve Jobs gibi birbirinden çok farklı kişilerden oluşan takımın kahramanlarını kapsayan duruşmanın bugünlerde başlaması gerekiyor.

Apple ‘’son derece gizli ve sahip olunan ticari sırlar’’ üzeriden şirkete kötü rekabet sağlayan, eğer yayınlanırsa, Eminem’in birbirinden hit parçalarının yapımcıları, F.B.T. yayıncılığı kapsayan 2010'daki duruşmada Steve Jobs’ın ifadesini talep ediyor.

Asıl duruşma adı geçen sarışın repçilerin yapımcılarını ve kayıtların sonucunu kapsar, evrensel müzik gruplarının bölünmesi, dijital müziğin ‘’lisanslar’’ ve olmayan ‘’ satışlar’’ olarak işlem görmüş olup olmadığı üzerinde bir görüşme, kayıtlı olarak bu linktedir.– Hollywood Reporter

"İki tarafında ne kadar servete sahip olduklarını çözmek için bugünlerde duruşmaya başlamaları gerekiyor."

Ayrı bir dava da – Rob Zombie ve bir çok müzisyen UMG aleyhinde karşı dava açmıştır—Davacılar F.B.T. yapımcılık ve UMG yi kapsayan eski bir davayla ilişkisi olan belgeleri talep ediyor.

Peki asıl mesele nedir?

Hollywood muhabirlerine göre, 2010 da Jobs ifade verirken ve ifade jüriye tekrarlandığı zaman  hakim herkesi mahkeme salonunun dışına gönderdi. Apple’ın tescilli markalarla yaptığı iş anlaşmalarının bilgilerini içeren belgeleri talep etme nedenini göstermek için davacının yeteneksizliğinden kaynaklanan anlaşmazlık UMG aleyhindeki davalarıyla ilgilidir. Apple ‘’geniş fakat gelişigüzel’’ olan belgeleri aramak için avukatı ve müzisyenleri suçlar ve çok fazla ileri gider.

O halde Apple neyi saklıyor?  Bu noktada, sadece Apple ve halktan bir kaç kişi doğrudan doğruya 2010 duruşmasıyla karşı karşıya getirildiklerini biliyor fakat Zombie ve arkadaşları tarzlarını yakalarsa pek yakında değişebilir.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi