Apple'dan şaşırtan öneriler!

Apple'dan şaşırtan öneriler!
Apple iOS 6'nın haritaları konusunda o kadar çaresiz kaldı ki, sonunda bunu da yapmak zorunda kaldı!

Apple, yeni haritalarındaki sorunlar nedeniyle özür dileyerek teknoloji dünyasını şaşırtmıştı. Ancak şirket, bununla da kalmayarak bazı harita alternatifleri sunmaya başladı.

 

 

App Store'un Apple'ın seçtiği uygulamalar bölümünde görünen yeni "Find Maps" ("Haritaları Bul") seçeneği, iPhone ve iPad için alternatif haritalar sunuyor. Listede farklı üreticiler tarafından sağlanan ücretsiz ve ücretli 13 uygulama bulmanız mümkün. Hatta bunların arasında Microsoft'un Bing'i bile var!

 

 

Apple CEO'su Tim Cook daha önce Bing, Nokia ve Google'ın haritalarının web tabanlı sürümlerini kullanmayı da önermişti. Bununla birlikte web tarayıcısı içerisinden çalışan harita uygulamalarının doğal uygulamalar kadar iyi çalışmadığı biliniyor. Görünüşe bakılırsa haritalarındaki sorunlarla başa çıkmakta zorlanan Apple, üzerindeki baskıyı hafifletmenin yolunu şimdilik üçüncü parti haritalara sığınmakta buluyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi