Apple'dan indirme rekoru!

Apple'dan indirme rekoru!
Apple'ın Mac OS X işletim sisteminin son sürümü, sadece 4 gün içinde 3 milyon kez indirildi.

Apple, Mac bilgisayarlar için hazırladığı OS X Mountain Lion'u geçtiğimiz Çarşamba günü piyasaya sürerek yeni işletim sistemini Mac kullanıcılarının beğenisine sunmuştu. Yayınlandığı günden itibaren kullanıcıların beklentisini karşılayıp karşılayamayacağı merak konusu olan OS X Mountain Lion, Apple'ın beklentilerini karşılamış gibi gözüküyor.

 

Apple'ın açıkladığı rakamlara göre OS X'in son sürümü Mountain Lion, 4 gün içinde 3 milyon defa indirildi. Böylece yeni işletim sistemi, Apple'ın tarihindeki en başarılı OS X sürümü haline geldi. Bu başarıda şüphesiz uygulanan fiyat politikasının da payı var çünkü kullanıcılar 20 dolara 200'ün üstünde yeni özelliğe sahip olabiliyorlar.

 

Bu özelliklere Notification Center, AirPlay Mirroring ve bazı ufak tefek ama son derece etkili değişiklikler de dahil. 10 seneden beri varolan OS X, bu değişiklikler sayesinde çok daha verimli bir hale geliyor.

 

Şu an sadece Mac App Store'da 20 dolar fiyat etiketiyle satışına devam edilen Mountain Lion, bakalım önümüzdeki günlerde nasıl satış rakamlarıyla karşımıza çıkacak.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi