Apple'dan düğme patenti!

Apple'dan düğme patenti!
Apple'ın düğme patenti ne işe yarayacak?

Apple'ın geçtiğimiz ayın sonlarına doğru oyun denetimleriyle ilgilendiğini gösteren bazı patentler ortaya çıkmıştı. Şimdi ise yeni bir patent, Apple'ın oyun işinde ciddi olduğunu gösterir nitelikte.

 

Söz konusu yeni patentte herhangi bir konsol veya oyun çubuğundan değil, oyun çubuğunun düğmesinden bahsediliyor. Bu düğme, geleneksel oyun denetimlerindekine benzer bir biçimde çalışıyor. Düğme, herhangi bir Apple cihazında kullanılabileceği gibi, patentte geçen "oyun denetimi" sözcükleri, yeni bir oyun denetiminin habercisi gibi.

 

Patentte düğmenin dört yöne hareket ettirilebildiği, menüler veya oyunu dört yollu denetlemeye izin verdiği söyleniyor. Bir başka görselde ise pivot düğmenin "devamlı navigasyon pad'ine" sahip olduğu anlatılıyor. Yani sadece dört yönle sınırlı olmayan bir düğmeden bahsediliyor.

 

Apple'ın ve Cook'un tam olarak ne planladığını, yeni bir ürün kategorisine el atıp atmayacağını bizler de merak ediyoruz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi