Apple'dan 3D harita bombası!

Apple'dan 3D harita bombası!
Apple'ın Google Maps'in başını çok ağrıtabilecek 3D harita planı ortaya çıktı! İşte video, fazlası Apple'ın iPhone ve iPad için Google Maps'i sollayacak 3 boyutlu bir harita uygulaması üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Apple'ın Google Maps'in başını çok ağrıtabilecek 3D harita planı ortaya çıktı!

Apple'ın iPhone ve iPad için Google Maps'i sollayacak 3 boyutlu bir harita uygulaması üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

9to5Mac.com, Apple'ın İsveç'li C3 Technologies'i satın aldığını "onayladı". Şirket, geçmişte ortaya çıkardığı 3 boyutlu harita uygulaması ile tanınıyor. Videomuzda da görebileceğiniz gibi, 3 boyutlu harita oldukça gerçekçi ve çok yakından bile oldukça net görünüyor. Google Maps'de ise haritalar çoğunlukla iki boyutlu ve yalnızca bazı büyük şehirlerde bazı yapılar 3 boyutlu olarak gösteriliyor.

Uygulama, aslında gizliliği kaldırılmış olan füze hedeflemede kullanılan teknolojiyi temel alıyor. Bunun anlamı, bir füzenin takip etme sisteminde kullanılan araçlar, şimdi tam olarak üç boyutlu haritalar oluşturmakta kullanılıyor. Dolayısıyla iPhone'daki navigasyonun ve konum özelliklerinin kullanımı çok daha kolay bir hale gelebilir.

Apple'ın Siri'de olduğu gibi C3 Technologies'in 3 boyutlu haritalarını sonraki iOS'lara ve iPhone'lara eklemeyi planlıyor olması oldukça muhtemel. Eğer Google da benzer bir 3 boyutlu harita üzerinde çalışmıyorsa, Google Maps'in ciddi bir rakiple karşı karşıya kalacağını söyleyebiliriz. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi