Apple ve Facebook'dan iOS 6 için işbirliği

Apple ve Facebook'dan iOS 6 için işbirliği
iOS 6'da tam entegrasyon için Apple Facebook ile işbirliğinde

Dünyada 900 milyondan fazla kullanıcısı ile en büyük sosyal ağ konumunda olan Facebook ve akıllı telefonları baştan yaratan Apple güçlü bir iş birliğindeler.

iOS 4'den beri Facebook entegrasyonu üzerinde çalışan Apple ve Facebook, iOS 6 için bu entegrasyonu tam olarak hayata geçirecekleri tahmin edilmekte. iOS 4 ön sürümlerinde olan fakat nihayi sürümde ve sonraki iOS sürümlerinde entegrasyon pek görünmezken iOS 6 ile beraber Facebook servislerinin tam olarak Apple tarafından iOS işletim sistemine entegre edileceği tahmin edilmekte. Tabi entegrasyonun hangi ölçülerde sağlanacağı hakkında detaylı bir bilgi bulunmamakta.

Apple ve Facebook'un bu iş birliği belki de iPhone 5'in öne çıkan özelliği olacaktır.

Google gibi internetin kullanıldığı her alanda faaliyet gösteren bir şirket için Apple ve Facebook iş birliği Google karşısında ellerini oldukça güçlendirecektir. Google günümüzde internet denince akla gelen ilk şirket nerdeyse. İnternet ve teknolojileri üzerine devasa yatırımlar yaparak kendini bu gün ve gelecekte etkin rol üstlenmeye çalışan Google eğer gerçekleşirse bu işbirliği karşısında nasıl bir yol izleyeceğini zamanla göreceğiz.

Sosyal ağın iki büyük oyuncusu olan Facebook ve twitter ile özellikle gerçek zamanlı aramalarda anlaşma sağlayamaması ve ardından Apple ile Facebook arasındaki bu güçbirliği söylentileri gelecekte sosyal ağ ve internet arama teknolojilerinin seeyrini değiştirecektir.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi