Apple Türkiye Genel Müdürü Belli Oldu!

Apple Türkiye Genel Müdürü Belli Oldu!
Apple’ın Türkiye’de ofis açacağı konuşulan şu günlerde Apple Türkiye’nin başına geçecek isim Resan Yüner olarak belirlendi.

Apple’ın Türkiye faaliyetleri son iki yıl içinde giderek hızlanıyor. 2010 yılında Türkiye’de şirket kurarak resmi faaliyetlerini bir anlamda başlatan Cupertino şirketi geçen süre boyunca Türkiye pazarındaki ürünlerinin kontrolünü de giderek daha fazla ele alıyor. Bu gidişin sonunda Apple’ın çevrim içi içerik mağazası iTunes üzerinden Türkiye’ye şarkı ve film satması, ayrıca fiziksel mağaza açması da en büyük beklentiler arasında yer alıyor. Bunların gerçekleşmesi için çok da fazla beklemeyeceğimize dair söylentiler de sürekli ortalıkta dolaşıyor, kulağımıza çalınıyor.

 

 

Bu gelişmelerin ortasında Apple’ın Türkiye Ülke Müdürü olacak kişi de seçildi. Yapılan habere göre Apple’ın Türkiye’deki faaliyetlerinden Resan Yüner sorumlu olacak. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Yüner’in teknolojiyle dolu bir iş geçmişine sahip olduğu dikkat çekiyor. Kasım ayıyla birlikte Apple’daki görevine başlayacak olan müstakbel yönetici Oracle İş Uygulamaları Türkiye Direktörü olarak görev yapıyor. Oracle öncesinde de HP’de çalıştı, 2000-2002 yılları arasında Compaq Türkiye Müdürlüğünü üstlendi.

 

 

Bütün bunlar neticesinde Resan Yüner ile bağlantıya geçtik. Aldığımız bilgilere göre 1 Kasım 2012 tarihi itibariyle Resan Yüner, Apple Türkiye Ülke Müdürü olarak göreve başlayacak. Haberi doğrulayan Resan Yüner, ''hala Oracle Türkiye’de çalıştığını belirterek, yayınlanan haberden rahatsız olduğunu da ifade etti.''

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi