Apple sorunlarına genel bakış

Apple sorunlarına genel bakış
Apple teknolojide yenilik üretiyor yenilikleri ise sorunlar ile boğuşuyor

Apple sorunlarına genel bakış

 

Sorunların son zamanlarda arttığı ve durumun can sıkıcı bir hal aldığı bu günlerde sorunları bir adım geri çekilerek neler olduğuna bir değinmek istiyoruz.

 

Nano Sorunu:Bu cuma yaptığı bir bildirim ile Eylül 2005 ve Aralık 2006 tarihleri arasında satılan ilk nano ürünlerinin pil ısınma sorunu olduğu ve hala kullanan kullanıcıların risk kapsamında olduğunu belirtti.Belirtmenin ardından ise şu anda yapacağı hamle bekleniyor kasasında nakit 81 milyar dolar varken ürünleri yenisi ile değiştirmek Apple e yakışan hareket olacağı görüşündeyim.

 

IPhone 4 sorunu:Tabiki pil iphone nin en büyük sorunu bu konuda o kadar haber, kullanıcılar mail attı ki konunun bir detayı bile olduğunu söyleyemem.Tek söylemek istediğim yeni güncellemeye rağmen sorunun yeteri kadar çözülmüş olmaması ve bazı kullanıcıların güncellemenin bir işe yaramadığı gibi durumu daha kötü bir hale getirdiğide söylenebilir.

 

Güncellemme sorunu:Yukarıda biraz pil sorununu aşamamasından bahsettiğim gibi güncellemenin Wi-Fi sinyal kaybı, mikrofon arızası gibi yeni arızalar çıkarttığı yönünde.

 

SIRI:Siri çok iddalı çıktı ve şu sıralar Google ın Android e karşı güzel bir hamle olarak görüşüyordu ki sistemin çökmüş olması çoğu Andorid çi için alay konusu oldu Apple bu sorunu çözde ve Avustrya aksanı için güncelleme de yaptı.

İşin en ilginci ise bir arkadaşım İphone 4S (güncelleme yaparak makina aslında 4) i uygulamalar açık kullanım süresi 2 saat olduğunu söyledikten yarım saat sonra 4S Türkiye gelmeden nasıl getirtebilirim diyor.

Bu sadakat ile Apple taraftarları(daha hafif kelime bulamıyorum) ne hatası olursa olsun Apple ı kabul etmeye hazırlar.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi