Apple Siri ve diğerleri

Apple Siri ve diğerleri
Beğenen ve beğenmeyen bir kitleye sahip olan Siri nin karşısındaki uygulamalar.

Apple ın Iphone 4S i tanıttığı zaman en ilgi çekici ve beğenilen özelliği, Siri uygulaması olmuştu. Bir çok kişi beğenmişti ve bir çok kişi de beğenmemişti. 

Microsoft Araştırma ve Strateji departmanından Craig Mundie bu teknolojinin kendi platformlarından 1 yıldan fazla bir süredir var olduğunu ve yeni bir teknoloji olmadığını yaptığı bir ropörtajda dile getirdi. Apple ın Siri yi iyi bir pazarlama stratejisi ile duyurduğunu dile getirdi.

Aslında benzer uygulamar hem Android hemde Windows Phone platformunda bulunmakta fakat bunlar Siri deki kadar kapsamlı çalışamıyor. Mesela android de konuşarak telefonunuza metin yazdırabiliyorsunuz ya da benzer şekilde Windows Phone platformunda. Komutlarla uygulamaları çalıştırmada mümkün olabiliyor her iki platformda da. Fakat burda Siri yi ön plana çıkaran daha çok karşınızda sanal bir asistan olduğunu hissettirmesi.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi