Apple mağazasını resmen açtı!

Apple mağazasını resmen açtı!
Apple'ın dijital içerik platformu iTunes Store Türkiye'de resmen kapılarını açtı. Artık kullanıcılar iTunes üzerinden film kiralayıp müzik albümleri indirebilecek.

Apple ürünlerinin Türkiye'ye girmesinden bu yana yıllar geçmesine rağmen iTunes Store servisi Türk kullanıcılara bugüne dek sunulmamıştı. Ancak Apple sessiz sedasız mağazasını Türkiye'deki kullanıcılarına açtı bile.

 

 

Artık kullanıcılar iTunes Store üzerinden film kiralayabiliyor veya satın alabiliyor. Bunu da TL cinsinden ödeme yaparak gerçekleştiriyor. Ancak bu servise henüz iPad ve Apple TV gibi cihazlara erişim henüz sağlanamıyor.

 

 

iTunes Store'un açılmasıyla kullanıcılara dev bir kütüphane de hizmete sunulmuş oldu. Böylece artık kullanıcılar milyonlarca müziğe ulaşabilecek. iTunes'un Müzik albümü listesinde Sezen Aksu ve Sıla gibi sanatçıların albümleri de yer alıyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi