Apple iPhone satışları düşüşte!

Apple iPhone satışları düşüşte!
Apple iPhone satışları Avrupa’da düşüş gösterdi.

Apple iPhone satışları Avrupa’da düşüş gösterdi. Android işletim sistemli cihazlar ise pazarın lider durumunda. En büyük pazar ise %61 ile Almanya’da görülürken İtalya, İspanya ve Fransa’da da benzer sonuçlar görülmekte. Euro bölgesinde yaşanan kriz, tüketicileri ucuz cep telefonlarına yönlendiriyor. Apple iPhone ise Android işletim sistemli telefonlardan oldukça yüksek fiyata sahip olduğundan krizden oldukça etkilendi ve satışlarında düşüş yaşandı.

Ekim ayından bu yana iPhone 4S satışları Apple’ın İngiltere, ABD ve Avustralya’da Pazar payını arttırdı. İngiltere’de Kasım 2010 sonunda %21,4 olan Apple’ın Pazar payı bu yıl %30,9’u gördü. Apple gibi Android işletim sistemli cihazlar içinde Pazar payında artış var. Geçen yıl %34,8 olan Pazar payı bu yılın aynı dönemine göre %46,6’a yükseldi. İngiltere’de en büyük payı kaybedenler ise Blackberry ve Symbian oldu.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi