Apple iPhone 5'e NFC Teknolojisini dahil edecek mi?

Apple iPhone 5'e NFC Teknolojisini dahil edecek mi?
Apple'ın dahil olmasıyla bu yeni teknolojinin son derece hızlı bir şekilde yaygınlaşacağı düşünülor.

Yakın alan iletişimi teknolojisini (NFC) Apple şimdiye kadar iOS platformuna dahil etmemişti, iPhone 5'te bu durum değişecek gibi gözüküyor.

NFC teknolojisinin destekçilerinden SITA CTO'su Jim Peters, Apple'ın NFC kullamaya başlaması ile bu yeni teknolojinin son derece hızlı bir şekilde yaygınlaşacağını düşünüyor:

"Bitmek bilmeyen tartışmalar yüzünden pek çok kişi NFC teknolojisinin asla yaygınlaşmayacağını düşünüyor. Ama hazır olun, bu teknoloji gümbür gümbür geliyor. Sene sonuna kadar piyasaya çıkacak pek çok akıllı telefon bu teknolojiyi destekleyecek. Eğer Ekim'de çıkacak yeni iPhone NFC'yi desteklerse bu iş bitmiştir." 

Kağıtsız biniş kartı, fatura, bilet ve benzeri verileri tek uygulama Passbook ile Apple'ın iOS 6'da kullanılmaya başlayacak. Eğer NFC de bu çözüme dahil olursa mobil ödemelerin yolu açılmış olacak.

Google'ın bazı Android cihazlarda Google Wallet uygulamasıyla desteklediği teknoloji bugüne kadar yeterince yaygın kullanılmıyordu, ancak Apple işe dahil olursa bu, NFC için dönüm noktası olabilir.

NFC Teknolojisi ve Uygulama Alanları

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi