Apple iPad 3: Neler bekleniyor?

Apple iPad 3: Neler bekleniyor?
Apple'ın iPad 3'ü piyasaya sürmesine az kaldı. Peki iPad 3'de neler bekleniyor?

Apple, iPad 3'ü Nisan ayı gibi piyasaya sürmeyi düşünüyor. Şimdiye kadar iPad 3'ün özellikleri hakkında da birçok söylenti çıktı.  Şimdiye kadar Apple'dan sızan bilgilere göre iPad 3'ün tüm özellikleri de hemen hemen belli oldu.

Geliştirilmiş ekran çözünürlüğü: iPad 3 hakkında ortaya atılan söylentilerde ekran çözünürlüğü hakkında neredeyse kesin bilgiler var. Apple iPad 3'ün ekran çözünürlüğünün QXGA çözünürlüğü yani 2048*1536 piksel olması bekleniyor. Bu da şuanki iPad'in çözünürlüğünün 2 katı. Sonuç olarak bu yüksek çözünürlük oyunlar, videolar, fotoğraflar ve e-kitaplar için geliştirilmiş olacaktır.

Daha iyi bir kamera: Şuan iPhone 4S'lerde bulunan ön ve arka kemara kalitesinde olması bekleniyor.

Daha hızlı işlemci: Şuan piyasada olan iPad 2 ve iPhone 4S cihazlarda A5 işlemci kullanılıyor. Sırada ise dört çekirdekli A6 işlemci var. Geliştirilmiş grafikler, hız ve verimlilik A6'nın beklenen faydaları olacak.

4G veri: iPad 3 Apple'ın ilk 4G uyumlu cihazı olacak. Apple, iPhone 4S için kullandığı Qualcomm mobil çiplerini geliştiriyor ve yeni çıkarılacak 4G uyumlu çiplerde iPad3'ler için kullanılacak.

Siri: iPhone 4S'ler ile kendini duyuran Siri iPad 3'ün en büyük özelliklerinden biri olacak.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi