Apple iOS 5.1.1 yeni sürüm

Apple iOS 5.1.1 yeni sürüm
Apple iOS’un yeni versiyonunu hataları düzeltilmiş bir şekilde güncelledi.

iOS 5.1.1 beş yeni düzenleme içeriyor. Bu düzenlemeler iPad, iPhone ve iPod’u kapsıyor.

Yeni sürümde iPad 2G ve 3G arasında geçiş yaparken yaşadığı sıkıntı giderildi. Kamera kullanımında HDR opsiyonunu ekran kilitleme kısayolundan Safari bookmark senkronizasyonundan ve Listeleri Okuma uygulamasından emniyetli hale getirildi.

Güncelleme ayrıca Airplay video oynatıcıda yaşanan hatadan ve satın alındığı halde “satın alınamadı” yazısının çıktığı bazı uygulamalardaki aksaklıklardan yazılımı kurtardı.

Daha detaylı bilgiyi Apple’ın güvenlik web sitesinde bulabilirsiniz.

iOS 5.1.1’i, Apple’ın sitesinden veya iTunes’dan indirebilirsiniz, veya iDevices uyumlu cihazlardan gönderebilirsiniz.

Apple iOS 5.1, Mart ayında piyasaya çıkmıştı. Aynı gün Cupertino yeni iPad’in çıkacağını ve Japon dilinde bir Siri destekli olacağını  duyurmuştu.

Düzenlemeler hakkındaki görselleri aşağıdaki galeride bulabilirsiniz.

iOS 5.1 yeni kamera ikonu
fotoğraf akışı
Siri yeni dil desteği
iOS 5.1 iyileştirilmiş ses kalitesi

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi