Apple iOS 5 ile gelen iMessage

Apple iOS 5 ile gelen iMessage
Apple ios 5 ile hayatımıza giren iMessage, Whatsupp olayını ve BlackBerry’nin ücretsiz mesajlaşma olayını farklı bir boyuta taşıdı.

Apple iOS 5.0 ile hayatımıza giren iMessage, Whatsupp olayını ve BlackBerry’nin ücretsiz mesajlaşma olayını farklı bir boyuta taşıdı.

Bu harika sistemde arkadaşlarınızı elemenize gruplandırmanıza gerek yok.

Peki nasıl kullanacaksınız ?

Normal SMS atar gibi mesaj yazıp alıcıyı belirtiyorsunuz. Ardından “Gönder” tuşuna bakın Yeşil renk ise iMessage harici gönderilir yani GSM operatörünüzden ödeme kesilir yahut SMS paketinizden kesilir. Eğer alıcı kişinin telefonu iMessage destekliyorsa ve aktif ise “Gönder” tuşu Mavi renk yanar. Mavi gönder butonu mesajınızı iMessage ile ücretsiz gönderir yani internet üzerinden.

Sadece mesaj değil resim ve videolarınız MMS atar gibi bütün iOS 5.0 kullanıcılarına ücretsiz gönderebilirsiniz.

Hiç bir ayara uygulamaya yada özel bir sevise abone olmaznıza gerek yok bütün iphone kullanıcılarının kısa sürede geçeceği iOS 5 ile sınırsız mesajlaşmanın keyfini çıkarın...

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi