Apple, Haswell'li yeni iMac modelini tanıttı!

Apple, Haswell'li yeni iMac modelini tanıttı!
Apple'ın sessiz sedasız tanıttığı bu yeni canavar, fiyatlarıyla da şaşırtıyor!

iPhone 5S/5C'nin lansmanının sıcaklığı hala hissedilirken Apple, sessiz sedasız bir bomba daha patlattı. Apple'ın sevilen masaütü bilgisayarı iMac'in yeni modeli duyuruldu. 

 

Apple yeni iMac'te, Intel'in son işlemcisi Haswell'i kullanmış. Ayrıca ekran kartı olarak da Nvidia'nın GPU'ları bulunuyor. Herşeyi içinde bir bilgisayar konsepti olan iMac, 8GB hafızaya sahip. 27 inç iMac modeli 32 GB Ram'e yükseltilebiliyor. 21,5 inç modeli ise 16 GB'a yükseltilebliyor. Bilgisayar 1600 MHz DDR3 Ram modüllerini destekliyor. Yeni iMac'te 1 Terrabyte boyutunda Fusion sürücüsü bulunuyor. Bu yeni sabit disk modeli NAND flash sürücüsüyle birleştirilmiş hibrid bir disk modeli. Kullanıcılar isterse sabit diski 3 TB klasik HDD veya 256 GB SSD ya da 512 GB SSD ile değiştirebiliyorlar.

 

            

 

Bilgisayarda kablosuz bir "Magic Mouse" yer alıyor. Ayrıca klavye de kablosuz. Internet bağlantısı için de standart LAN bağlantısının yanında 802.11ac kablosuz bağlantısı da yer alıyor.

 

Yeni iMac'te çok sayıda bağlantı slotu da bulunuyor.

 

SDXC card slot

Dört USB 3 portu

İki Thunderbolt portu

Mini DisplayPort (DVI, VGA ve dual-link DVI desteği var)

10/100/1000BASE-T Gigabit Ethernet (RJ-45 connector)

Kensington kilit slotu

 

           

 

Fiyat olarak da kullanıcıların yüzünü güldürecek olan yeni iMac'in satış fiyatı 1299 Dolar olarak belirlendi. 21,5 inçlik bu modelde NVIDIA GeForce GT 640M ekran kartı yer alıyor. İşlemci olaraksa dört çekirdekli Haswell 2.7GHz Core i5-4570R işlemcisi bulunuyor.

 

27 inç ekranlı iMac ise 1799 Dolar'dan başlayan fiyatlarla piyasaya çıkıyor. Bilgisayarda NVIDIA GeForce GTX 755M grafik kartı ve Core i5-4570 işlemcisi (quad-core, 3.2 GHz standard, 3.6 GHz turbo) yer alıyor. Eğer daha gelişmiş model isteyen olursa, 1999 dolarlık modelde NVIDIA GeForce GTX 775M ve Core i5-4670K işlemcili bir iMac de hazır bekliyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi