Apple cihazlarınızı Google ile senkronize edin!

Apple cihazlarınızı Google ile senkronize edin!
iPhone, iPad veya iPod Touch cihazınızda Google Senkronizasyon(Sync) özelliğini ayarlayarak tüm platformlarda güncel kalın.

iPhone, iPad veya iPod Touch cihazınızda Google Senkronizasyon(Sync) özelliğini ayarlamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Gereksinimler;

 1. Google Sync yalnızca iPhone IS sürüm 3.0 ve üstü tarafından desteklenmektedir. Geçerli sürümünüzü Ayarlar > Genel > Hakkında > Sürüm seçeneğine giderek kontrol edebilirsiniz. Sürümünüzü yükseltmek için http://www.apple.com/iphone/softwareupdate adresinde bulunan talimatları izleyin. Lütfen Google Sync'i ayarlamadan önce sürümünüzü iPhone IS 3.0'a yükseltin.
 2. iPhone'unuzdaki Kişiler ve Takvimler'in bilgisayarınıza yedeklendiğinden emin olmak için iTunes ile bir senkronizasyon gerçekleştirin. Kişiler ve Takvimler verilerinizi yedeklemeyle ilgili daha fazla bilgi edinin.
 3. İşletmeniz, okulunuz veya kuruluşunuz Google Apps kullanıyorsa, bu özellikten yararlanabilmeniz için öncelikle yöneticinizin Google Sync'i etkinleştirmesi gerekecektir. Google Sync'i etkinleştirdiğiniz zaman yöneticinizin ek uzaktan yönetim özellikleri de uygulayabileceğini unutmayın (uzaktan silme veya şifre zorunlulukları gibi). Bu konuda daha fazla bilgi için tıklayın veya yöneticinize başvurun.

Başlarken;

 1. Cihazınızın ana ekranında Ayarlar'ı açın.
 2. Mail, Contacts, Calendars (Posta, Kişiler, Takvimler) öğesini açın.
 3. Hesap Ekle... seçeneğine dokunun.
 4. Microsoft Exchange seçeneğini belirleyin. OS 4.0+ artık birden fazla Exchange hesabına izin veriyor. Ancak, ikinci bir hesap eklemenize izin vermeyen bir cihaz kullanıyorsanız, Google Takvim'i senkronize etmek için CalDAV'ı, Gmail'i senkronize etmek için IMAP'ı da kullanabilirsiniz. 

 1. E-posta alanında, Google Hesabı e-posta adresinizi eksiksiz bir şekilde girin. Bir @googlemail.com adresi kullanıyorsanız, sonraki adıma geçerken bir "Sertifika doğrulanamadı" uyarısı görebilirsiniz.
 2. Alan alanını boş bırakın.
 3. Kullanıcı Adı olarak Google Hesabı e-posta adresinizi eksiksiz bir şekilde girin.
 4. Parola olarak Google Hesabı şifrenizi girin.
 5. Ekranın üst kısmındaki Sonraki seçeneğine dokunun.
 6. Sertifika Doğrulamanadı iletişim kutusu görüntülenirse, Vazgeç seçeneğini belirleyin.
 7. Yeni Sunucu alanı görüntülendiğinde, m.google.com değerini girin.
 8. Ekranın üst kısmındaki Sonraki seçeneğine yeniden dokunun.

 1. Senkronize etmek istediğiniz Google hizmetlerini (Mail, Takvim ve Kişiler) seçin.
 2. Telefonunuzda var olan tüm Kişiler ve Takvimler bilgilerini silmek istemiyorsanız, sorulduğunda iPhone'umda Tut seçeneğini belirleyin. Bu, iTunes'u kullanarak bilgisayarınızla senkronizasyon yapabilmenizi de sağlar.

Yalnızca Kişilerim grubunu senkronize etmek istiyorsanız, Google Sync yüklemesi sırasında sorulduğundaVar Olan Kişileri Sil seçeneğini belirlemeniz gerekir. Var olan kişileri tutmayı seçerseniz, bunun yerine "Tüm Kişiler" grubunun içeriği senkronize edilir. Telefonunuzda kişi yoksa, ikinci durum geçerlidir: Tüm Kişiler grubunuzun içeriği senkronize edilir.

Google Sync'i ayarladınız! Cihazınızdaki Push özelliği etkinse, senkronizasyon işlemi otomatik olarak başlar. Ayrıca, Mail, Takvim veya Kişiler uygulamasını açıp birkaç saniye içinde senkronizasyonun başlamasını sağlayabilirsiniz. 

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi